Meglátogattuk a besztercebányai testvériskolánkat.

Örömmel tettünk eleget testvériskolánk viszonozó meghívásának május 25-27. között. Ünnepélyes keretek között fogadtak bennünket a városházán, megismerkedtünk a besztercebányai magyar konzullal. A három nap alatt találkozhattunk ottani barátainkkal, levelezőtársainkkal.

Sok-sok feledhetetlen élményben volt részünk a belvárosban, a ferde toronyban, a Úrvölgyben (bányászfalu, régi iskola)tett látogatás során, és az elmaradhatatlan kastély-túrán (Zólyom).

Köszönjük a szülői közösség segítségét, valamint Dabas Város Önkormányzatának és a Sári Szlovák Önkormányzatnak az utazás megvalósításához nyújtott támogatását.

Naše školy nadviazali družobné kontakty oficiálne, čiže slávnostným podpísaním dohody v septembri 2019, pri vašej návšteve. Boli tie dni radostné a zvláštne, dlho sa hovorilo medzi nami i vami o spoločných zážitkoch. Nasledovali dva pandemické roky a nedalo sa osobne kontaktovať, len tak ponáhľanvo, keď sme cestovali cez Banskej Bystrice do školy prírody Tále, alebo na letný tábor do Vysokých Tatier.

Veľmi nás potešilo možnosť dopisovania po anglicky a po slovensky medzi žiakmi našich škôl, ako aj vianočné pohľadnice. Dúfam, že terajšia návšteva slúži nielen rozvíjanie osobných kontaktov, ale dá sa z nej duševne dlho vyžívať.

Ďakujem všetkým za podporu, spoluprácu a šírenie dobrého mena našej školy a vytváranie dobré podmienky pre nášmu družobnému priateľstve, predovšetkým poďakujem vašej pani riaditeľke školy, mestu Banskej Bystrice a samozrejme i rodičom. Poďakujem podporu mestu Dabaš a Slovenskej samosprávy v Šáre.

Képgaléria